Prohlížením těchto stránek souhlasíte s podmínkami a užíváním souborů cookies rozumím více informací

Online snář a výklad snů — kompletní průvodce říší snů.

Zub

(zuby)
Shrnutí: Zahleděnost do sebe

Výklad snu: Sny o zubech poukazují na to, jak moc se soustředíte a pečujete o sebe sama. Shlížíte se ve všem, co vás dělá krásnější, silnější nebo v tom, co vám upevňuje postavení ve společnosti. Nadřazujete se a hledáte příležitosti, ve kterých se můžete blýsknout.


Zúčastněte se diskuse, která se vztahujete k tomuto heslu na konci stránky a ptejte se na jakékoliv dotazy, rady či upřesnění výkladu.


Čistit si zuby ve snu

(pucovat si zuby)
Shrnutí: Přehnaná pečlivost

Jestliže se vám zdá o tom, jak si čistíte zuby, pak to symbolizuje pečlivost. Bohužel to s pečlivostí někdy přeháníte a chcete mít všechno perfektní - bez sebemenší chybičky. Měli byste se ale zaměřit i na jiné věci, které jsou v životě rozhodně důležitější.


Mezera mezi zuby ve snu

(díra mezi zuby, mezera mezi předními zuby)
Shrnutí: Pochybnosti o svých schopnostech

Pochybnosti o sobě a o svých dovednostech. Zbytečně se podceňujete a zbytečně se trápíte myšlenkami, že byste se měli a mohli v jistých oblastech zdokonalit a rozvíjet - což opět poukazuje na pochybnosti o svých dovednostech.


Mléčný zub ve snu

(mléčňák, dětský zub)
Shrnutí: Úleva

Sen o mléčném zubu značí úlevu ve vašem životě. Za poslední čas jste zažívali krušné období, které je ale na konci. Čeká na vás etapa, která bude příjemná a po dlouhé době si opět oddychnete.


Vrtání zubů ve snu

(vyvrtat)
Shrnutí: Starý problém

Vrtání zubů ve vašem snu symbolizuje to, že na povrch vyleze nějaký starý problém nebo křivda. Mysleli jste si, že už je to za vámi a zapomenuté. Bohužel to ještě není vyřešené, takže byste se měli s touto nepříjemností konečně vypořádat a hodit ji za hlavu.


Vybělené zuby ve snu

(bílé zuby)
Shrnutí: Zbohatnutí v rodině

Vybělené zuby znamenají to, že ve vaší rodině někdo zbohatne. Buď se mu začne více dařit v práci (povýšení) nebo je možné, že vyhraje třeba v loterií.


Vypadnutý zub ve snu

(snít o vypadnutém zubu, vypadané zuby, vyražené)
Shrnutí: Snížení společenského statusu

Vypadané zuby předpovídají ztrátu, ztrátu společenského statusu nebo jeho snížení. Tyto sny se zdají převážně stárnoucím lidem, kteří začínají mít pochybnosti o svém vzhledu a svých schopnostech. Mají strach z toho, že je opouštějí síly.


Vytrhnout zub ve snu

(trhat zuby)
Shrnutí: Vydechnutí

Jestliže se vám zdá o tom, že vám zubař vytrhl zub, značí to vaši úlevu. Dlouho jste se potýkali se stresem a bolestí, ale už je to konečně za vámi a vy si můžete vydechnout.


Zubní protéza ve snu

Shrnutí: Strach ze stárnutí

Jestliže se vám zdá o zubní protéze, znamená to, že máte strach ze stárnutí. Snažíte se bojovat všemožnými způsoby, aby se na vaší tváří neobjevily vrásky. Bylo by lepší smířit se s tím, co má přijít a začít stárnout s grácií.


Zvířecí zuby ve snu

(vidět zvířecí tesáky, vidět zvířecí zuby, zvířecí tesáky)
Shrnutí: Ventilujete si svou zlost

Vyceněné zvířecí zuby (tesáky) jsou přirozenou ventilací zloby. Můžete to být vy a nebo osoba v okolí, která je rozzuřená a dává to najevo.


Diskutovat o snu

Zde můžete diskutovat o tom, co se vám zdálo ve snu s ostatními návštěvníky. Vyjadřujte se, prosím, slušně a k tématu, jinak budou vaše komentáře smazány.


Právě přecházíme na nový systém komentářů. V dohledné době už zase budete moci tady u nás diskutovat o výkladech snů. Děkujeme za pochopení! :-)