Prohlížením těchto stránek souhlasíte s podmínkami a užíváním souborů cookies rozumím více informací

Online snář a výklad snů — kompletní průvodce říší snů.

Smrt

Přeskočit na sen
(vidět smrt, umírat, mrtvola, úmrtí)
Shrnutí: Přijde těžká životní změna

Výklad snu: Mluvíme tu o velké životní zkoušce. Nějaké životní změně. Jak se říká - něco nového končí a něco nového naopak začíná. Ať už to dobré nebo to zlé. Tento stav může být často doprovázen i strachem z nového, neznámého a dokonce i strach z vlastního selhání při vkročení na tuto novou cestu životem.


Zúčastněte se diskuse, která se vztahujete k tomuto heslu na konci stránky a ptejte se na jakékoliv dotazy, rady či upřesnění výkladu.


Mrtvola ve snu

(nebožtík, mrtvý, mrtví)
Shrnutí: Varování

Jestliže ve snu vidíte mrtvolu, měli byste si dávat pozor na své přátelé. Máte ve své blízkosti přítele, který zneužívá vaši dobroty ve svůj prospěch. Snažte se mít oči více otevřené a nenechat se využívat.


Rakev ve snu

(truhla, rakvička)
Shrnutí: Konec lásky

Jestliže ve snu ležíte v rakvi znamená to, že vaše láska je u konce. Nemusí to nutně znamenat rozchod, ale ve vašem vztahu už nebude láska. Spíše se bude jednat o úctu k partnerovi, se kterým už jste dlouho.


Umírající dítě ve snu

Shrnutí: Vyřešíte počínající problém

Vidět umírat dítě ve snu odkazuje na zárodek, který byl zničen a potlačen v rané fázi. Znamená to, že jste kupříkladu zažehnali teprve rozvíjející se problém. Ale také to může znamenat, že jste v sobě potlačili některé ambice, které se chtěly a mohly dále rozvíjet.


Umírající přítel či přítelkyně ve snu

Shrnutí: Jste příliš obětaví

Pro svého přítele či přítelkyni byste se rozdali. Sami byste se obětovali avšak právě zde je zakořeněný problém - opět strach. Ne strach z toho, že by se jim mohlo něco stát, ale strach z toho, že právě vy je nedokážete ochránit. Máte strach z vlastního selhání - ze vztahu.


Vidět umírat ostatní ve snu

(mrtví, mrtvý)
Shrnutí: Překonáváte nástrahy

Pokud ve svých snech vidíte umírat osoby, které páchají zlo a zlé věci, znamená to, že překonáváte životní překážky. Pokud naopak vidíte umírat osoby, které se snaží konat dobro, pak to znamená, že naopak prohráváte svůj boj a kupí se vám jedna překážka za druhou.


Vidět umírat rodiče ve snu

Shrnutí: Děláte špatná rozhodnutí

Umírající rodiče symbolizují všeobecně neschopnost se správně rozhodovat a skličující pocity z neúspěchu. Možná vás čeká životní změna a přehodnocení dosavadního stylu vašeho života.


Vlastní smrt ve snu

Shrnutí: Příliš se rozdáváte pro druhé

Je to strach z naprostého selhání. Pokud si ve snu představujete, jak pomáháte lidem, kteří to potřebují a teprve poté vidíte svou vlastní smrt, tak jde o vykoupení se za zlé činy a úmysly. Podobně tak přehnaná péče o druhé vás může zničit, protože začnete zapomínat sami na sebe.


Diskutovat o snu

Zde můžete diskutovat o tom, co se vám zdálo ve snu s ostatními návštěvníky. Vyjadřujte se, prosím, slušně a k tématu, jinak budou vaše komentáře smazány.


Právě přecházíme na nový systém komentářů. V dohledné době už zase budete moci tady u nás diskutovat o výkladech snů. Děkujeme za pochopení! :-)