VykladySnu.cz Online snář a výklad snů — kompletní průvodce říší snů.
Dnes je pondělí, 21. října 2019.
🎁 Svátek mají Birgita, Bridget, Brigita, Brit, Brita, Uršula a Voršila.
Aktuální znamení zvěrokruhu jsou Váhy (rok Vepře 豬).

Parasomnie

S touto spánkovou poruchou se můžeme setkat během spánku, kdy dochází k samovolným reakcím lidského těla, které se projevují v reálném světě. Spící člověk má pocit, že to, co se mu zdá, je natolik opravdové, že reaguje na své vize v reálném světě. Může jít o vrtění, kopání, mluvení ze spaní, plakání a jiné projevy.

Toto chování může být nebezpečné nejen pro samotného postiženého, ale i pro jeho okolí, protože si zkrátka neuvědomuje, že např. kope kolem sebe.

Často jsou tyto projevy na popud nepříjemných snů - nočních můr, děsů nebo také náměsíčnosti (somnambulismu). Během dětství je parasomnie spojována s vlivem vývoje na jedince, v dospělosti zase spíše vlivem emočních tlaků na psychiku člověka.

Po probuzení se postižená osoba parasomnií cítí dezorientovaná, protože v danou chvílí má za to, že sen byl skutečností. S tím souvisí i noční buzení a celkově špatný vliv na kvalitu spánku a následné prohlubování spánkového deficitu. To se projevuje ospalostí během dne a těžším začlenění se do běžného života.