Prohlížením těchto stránek souhlasíte s podmínkami a užíváním souborů cookies rozumím více informací

Online snář a výklad snů — kompletní průvodce říší snů.

Okno

Přeskočit na sen
(okna)
Shrnutí: Nadhled nad situací

Výklad snu: Okna představují jistý způsob pohledu na konkrétní životní situaci. Pokud se vám ve snu zdálo, že koukáte např. z okna, pak je to spojeno se snahou získat nadhled nad nějakou situací, která vás v životě tíží. Hledáte alternativní způsoby řešení.


Zúčastněte se diskuse, která se vztahujete k tomuto heslu na konci stránky a ptejte se na jakékoliv dotazy, rady či upřesnění výkladu.


Hledět oknem ve snu

(hledění oknem, zírání z okna)
Shrnutí: Převaha nad problémem

Hledět otevřeným oknem ve snu symbolizuje to, že nad problémem získáváte převahu. Máte navrch. Danou situaci dobře znáte. Víte jak ji vyřešit a i víte co máte dělat a jak se chovat. Na problém nahlížíte z několika rovin.


Mytí oken ve snu

(čištění okna, leštění oken)
Shrnutí: Snaha dořešit minulost

Mytí špinavých oken předznamenává změny, které vás budou doprovázet. Snažíte se dořešit svou minulost. Vyřešit staré spory a doufat, že se podaří lépe. Čistá okna poukazují na čistou mysl, se kterou se vám podaří lépe.


Otevřít okno ve snu

(otevírat okna)
Shrnutí: Snaha získat kontrolu nad problémem

Snažíte se získat kontrolu nad některou životní situací. Danou situaci nemáte pevně ve svých rukou a proto hledáte způsob, jak tu kontrolu získat. Nad problémem přemýšlíte a hledáte způsoby, jak jej vyřešit.


Rozbité okno ve snu

(rozbitá okna)
Shrnutí: Zmařené tužby

Zničená okna - vysklená např. fotbalovým míčem či jinak nám sdělují, že některé naše tužby jsou zatraceny. Něco, o co jste v poslední době usilovali, vám je nyní cizí. Střepy jsou však symbolem štěstí. Můžeme to chápat tak, že jsme tedy usilovali o něco, co nebylo správné a teprve teď na to přicházíme.


Špinavá okna ve snu

(zašpiněná okna)
Shrnutí: Samotářství

Zablácená nebo jinak ušpiněná okna, která ve snu zůstávají špinavá. Třeba domovní okna, okna u auta a podobně. Tyto sny poukazují na to, že se uzavíráte sami do sebe. Nezajímá vás co se okolo vás děje, vlastně vás nezajímá ani to, jak se vám samotným daří. Přežíváte ze dne na den. Žijete samotářský typ života.


Zavřít okno ve snu

(zavírat okna, zabouchnout okno)
Shrnutí: Ztráta jedné z možností

To znamená, že se vám právě uzavřela jedna z několika možných variant řešení určité životní situace. Nutně se nemusí jednat o řešení, ale třeba jen o možnost. Možnost jedné z mnoha voleb.


Diskutovat o snu

Zde můžete diskutovat o tom, co se vám zdálo ve snu s ostatními návštěvníky. Vyjadřujte se, prosím, slušně a k tématu, jinak budou vaše komentáře smazány.


Právě přecházíme na nový systém komentářů. V dohledné době už zase budete moci tady u nás diskutovat o výkladech snů. Děkujeme za pochopení! :-)