VykladySnu.cz Online snář a výklad snů — kompletní průvodce říší snů.
Dnes je úterý, 22. října 2019.
🎁 Svátek mají Kordula, Korina, Sabina a Sabrina.
Aktuální znamení zvěrokruhu jsou Váhy (rok Vepře 豬).

Noha

Shrnutí: Jistota

Výklad snu: Nohy ve snech představují oporu, nějaký pevný bod, o který se opíráte a který vám dává pocit jistoty. Pokud se většina snu odehrává kolem nohou, tak to znamená, že v reálném životě budete o něco usilovat, o nějaké pevné zásady, sny či touhy, které si budete chtít vydobýt. Pravděpodobně jste i vůdčí typ.

Podívejte se na uvedená podhesla, která sen dále ještě upřesňují.

Zúčastněte se diskuse, která se vztahujete k tomuto heslu na konci stránky a ptejte se na jakékoliv dotazy, rady či upřesnění výkladu.Dřevěná noha ve snu

(protéza, umělá noha) Shrnutí: Eso v rukávu

Pokud se vám zdálo, že jste místo své vlastní nohy měli umělou protézu a nebo rovnou nohu dřevěnou, pak takový sen poukazuje na to, že máte nějaký skrytý trumf.

Lidé vás často na první pohled špatně odhadnou, možná nejste tolik otevření druhým a ve společnosti působíte spíše tišším dojmem. Na stranu druhou víte moc dobře, kdy se máte ozvat, abyste zapůsobili.


Chlupaté nohy ve snu

(zarostlé nohy, neoholené nohy) Shrnutí: Houževnatost

Silně ochlupené (u dám neoholené nohy) zase poukazují na houževnatost, se kterou budete svých cílů dosahovat. Máte velmi silného ducha, kterého nic nezlomí. Není tu nic, co by vás mohlo rozházet. Svůj tajný sen si jistě brzy splníte.


Přijít o nohy ve snu

(ztratit nohu, amputovat nohu) Shrnutí: Nesplněné touhy

Pokud se vám ve snu zdálo, že jste přišli o své nohy (např. nešťastnou událostí, autonehodou, válečná zranění nebo třeba během přepadení), pak to znamená, že se vám bortí plány a představy, se kterými si v hlavě delší dobu pohráváte.


Špinavé nohy ve snu

Shrnutí: Špinavá hra

Pokud se vám ve snu zdálo o tom, že jste měli špinavé nohy, pak to znamená, že svého vytyčeného cíle dosáhnete nečestným způsobem.


Zlomit si nohu ve snu

(zlomená noha, zlomenina, fraktura) Shrnutí: Drobné překážky

Pokud se vám ve snu zdálo, že jste měli zlomenou, ať už jednu nebo rovnou obě nohy, znamená to drobné překážky, které budete muset postupně řešit při uskutečňování vlastních plánů.

Lze takový sen vyložit i tak, že tyto drobné překážky vás pouze zpomalují během dosahování daného cíle. Jinak nemají žádný zásadní vliv na průběh dané situace.
comment
Anonym(odepsat)

Mně se ale zdálo o cizí zlomené noze jako následek pracovního úrazu...

comment
Iva(odepsat)

Zdálo se mi o autonehodě, kde jsem měla v náručí motorkáře bez nohou...

comment
Anonym(odepsat)

Zdálo se mi, že mám levou nateklou nohu...

comment
Pajik(odepsat)

Zdálo se mi, že se omotal kolem nohy barevný jedovatý had. Chtěla jsem ho odmotat a vyhodit ven, vždy se jak magnet namotal na nohu, nejdřív na jednu, pak na druhou. Když se mi nedařilo ho odmotat, tak jsme se na sebe koukali z očí do očí. Sen mě probudil.

comment
Jan T.(odepsat)

Mne sa zdalo, že mám opuchnutá krvavá chodidla, samý pľuzgier, čo to znamenalo viete mi poradiť? Ešte aj topánky som mal celkom zodrané a tie nohy, neskutočne červeno krvavé, ak môžete, odepíšte...

comment
Aja(odepsat)

Šlapat na nohy.