Prohlížením těchto stránek souhlasíte s podmínkami a užíváním souborů cookies rozumím více informací

Online snář a výklad snů — kompletní průvodce říší snů.

Miminko

(miminka, mimino, batole, dítě, nemluvně)
Shrnutí: Odpovědnost, péče

Výklad snu: Podobně jako u výkladu [dítě], tak i tady lze hovořit o tom, že miminko představuje něco nového, co se začlení do vašeho života. Můžou to být nové zvyky, nový způsob myšlení, nový životní styl. Do vašeho života se začlení něco, co budete nadále rozvíjet a o co budete pečovat. Nemusí se nutně jednat o duševní rozvíjení, můžete stejně tak pečovat o druhé.

Pokud jste mladšího věku a zdají se vám sny o těhotenství - o dětech. Může to symbolizovat strach z těhotenství (z rodičovství). Máte pocit, že na to ještě nejste připraveni a potřebujete více času.

Naopak u starších žen mohou tyto sny poukazovat na touhu mít děti. Čím častější tyto sny jsou, tím silnější touha vás doprovází. Tyto sny mohou být ještě o to silnější, pokud z nějakého důvodu se domníváte, že děti mít nemůžete nebo víte, že budete mít problémy s otěhotněním.


Zúčastněte se diskuse, která se vztahujete k tomuto heslu na konci stránky a ptejte se na jakékoliv dotazy, rady či upřesnění výkladu.


Dětský křik ve snu

(plačící miminko, křičící miminko, vztekající se miminko)
Shrnutí: Něco vyžaduje vaši plnou pozornost

To znamená, že někdo nebo něco vyžaduje vaši plnou pozornost. Musíte se na danou věc velice soustředit a zapojit všechny své smysly. Mohou s tím být spojené i některé nepříjemnosti. Nic zásadního.

Příkladem může být např. to, že jako malíř pořádáte výstavu, které se musíte věnovat. Během příprav se vyskytne řada menších problémů, kterým musíte věnovat zvýšenou pozornost.


Upustit miminko ve snu

(upuštění miminka)
Shrnutí: Drobné problémy, nepříjemnosti

Upuštění miminka na zem přeneseně poukazuje na drobné nepříjemnosti, které vám vstoupily v nedávné době do života (nebo teprve vstoupí). Je tu něco, s čím se budete muset vypořádat. Týká se to buď někoho blízkého, kterému s něčím pomáháte a nebo se to týká vašich zálib, u kterých se vyskytne menší zádrhel. Ovšem nic, co by vám mělo dělat velké vrásky na čele.


Zabít miminko ve snu

(usmrtit miminko, utopit miminko, uškrtit miminko)
Shrnutí: Ztrácíte víru, nevěříte si

Pakliže se vám zdálo, že jste nějakým způsobem usmrtili nemluvně (či dítě), pak to poukazuje na stresové situace, kterým čelíte a u kterých jednáte zkratkovitě vlivem nátlaku. To, v čem se celou tu dobu zdokonalujete - co vás baví a v čem nacházíte zalíbení, nepochopitelně bojkotujete a přestáváte se tomu nadále věnovat. Možná vás opustila víra.


Zanedbávat miminko ve snu

(zanedbané miminko, zapomenutí na miminko)
Shrnutí: Zanedbáváte sebe a své zájmy

Tyto sny zase naopak poukazují na to, že se svému koníčkovi, který rozvíjíte a nebo kamarádovi, kterému pomáháte (či blízkého, o kterého pečujete), se nedostatečně věnujete. Zanedbáváte tyto oblasti a s tím jsou spojené i vaše výčitky svědomí, protože víte, že tomu již nedáváte tolik jako dříve.


Zmrzačené miminko ve snu

(znetvořené miminko)
Shrnutí: Bojíte se nadcházejících událostí

Znamená, že si začínáte uvědomovat to, že něco není v pořádku. To, co se jevilo celou dobu jako v pořádku, vás nyní nahlodává a zvažujete zda to, čemu jste se věnovali a do čeho jste investovávali svůj čas, stálo za to.

Tento sen lze vykládat i jinak a to, pokud jste ve skutečnosti těhotná, pak sny, ve kterých se vám zjevuje znetvořené (zmrzačené) dítě může poukazovat na strach, který je vyvolán z pochybností o tom, zda bude dítě v pořádku. Přemítáte o tom, jestli se nemůže projevit nějaká genetická vada i na vašem dítěti.


Diskutovat o snu

Zde můžete diskutovat o tom, co se vám zdálo ve snu s ostatními návštěvníky. Vyjadřujte se, prosím, slušně a k tématu, jinak budou vaše komentáře smazány.


Právě přecházíme na nový systém komentářů. V dohledné době už zase budete moci tady u nás diskutovat o výkladech snů. Děkujeme za pochopení! :-)