VykladySnu.cz Online snář a výklad snů — kompletní průvodce říší snů.
Dnes je pondělí, 21. října 2019.
🎁 Svátek mají Birgita, Bridget, Brigita, Brit, Brita, Uršula a Voršila.
Aktuální znamení zvěrokruhu jsou Váhy (rok Vepře 豬).

Lucidní snění

Slovo lucidní pochází z anglického lucid, což se do češtiny překládá jako jasný.

Jedná se v podstatě o bdělý spánek či vědomý spánek. Je to moment, kdy člověk si uvědomí, že spí a díky tomu má možnost svůj sen ovlivnit a řídit jej podle svých preferencí.

Výraz Lucidní snění či Lucidní sny pochází z anglického spojení Lucid Dreaming (zkráceně LD).


Navození lucidního snění

Nejčastější technikou, jak navodit tento stav, je takzvané testování reality. Probíhá to tak, že si všímáme nebo navozujeme ve snu určité stavy, které v reálném světě nejsou možné. Snažíme všímat si nelogičností jako třeba rychlé plynutí času, změny článků v novinách, nestálost prostředí a tak dále.

Dobrým způsobem může být i snaha dopátrat se toho, co danému momentu předcházelo. Sny totiž nemají logicky začátek a pokud takto budeme dále postupovat a opravdu nenajdeme začátek, uvědomíme si, že se nacházíme ve snu.

Prozatím nejsou známy žádné případy, ve kterých by mělo navozování lucidního snění jakékoli negativní dopady na člověka.

Ačkoliv se první zmínky o lucidních snech datují do 5. století našeho letopočtu, dlouhou dobu nebylo možné lucidní snění vědecky prokázat. Dokázal to až Stephen LaBerge koncem 20. století.


comment
Anonym(odepsat)

Od tý doby co jsem nastoupila do práce, tak se mi zdá o jedný osobě, které tečou slzy a pak mě vášnivě políbí a cítím se moc dobře a moc mě přitahuje a nemůžu si to vysvětlit.

comment
Anonym(odepsat)

Zdál se mi sen o bývalé lásce, cítila jsem se vedle něj milovaně a chodili jsme spolu i přesto, že má partnerku...

forum
Anonym(odepsat)

@Anonym: Zdálo se mi už 3 krát o mé bývalé lásce. Odjel do Anglie a já ho stále miluji. Moc jsem mu pomohla. Vlastně se u mě schovával. Teď mi Kartářka předpověděla, že ho uvidím jen jednou s přítelkyní a že je moc šťastný. A já mívám živé sny a prosím o odpuštění a probouzím se s pláčem. To už se nedá vydržet.

forum
Anonym(odepsat)

OKo: ...oprosti se. Pokud se vám i vrací ve snu, pak na tebe myslí on, nebo se k němu stále vracíš ty. Popřípadě oba. Odpověď není v kartách, ale v příběhu ve snu a jeho přístupu k tobě, v něm (snu)...

forum
Anonym(odepsat)

OKo: ...to, že žiju s někým jiným, neznamená, že nemohu milovat i jiné. Očividně k sobě oba cítíte a vytváříte lásku. To je super přece.

comment
Anonym(odepsat)

Mně se LD podařilo asi 3x a bylo to vážně super, protože jsem cestovala časem do míst, kde jsem měla uchované vzpomínky na minulost, pak třeba jde o létání ve snu a jednou mi teda v tom snu i dokonce poradil nějaký chlapík, že to je jen sen - což mi potom přišlo zvláštní, ale sny mám pořád, asi jakéhokoliv druhu co jsem tu přečetla, občas se proboří ta bariéra a já ve snu slyším sebe v realitě a naopak někdy skáču rychle z jednoho snu do druhýho, ale navázat LD se mi už dlouho nepodařilo, i když se o to občas snažím, potom je to hned zábavnější, umět cokoliv :D... člověk by si i přál v některých snech skončit nadobro :D...