Prohlížením těchto stránek souhlasíte s podmínkami a užíváním souborů cookies rozumím více informací

Online snář a výklad snů — kompletní průvodce říší snů.

Květiny

Přeskočit na sen
(květina, kytky)
Shrnutí: Příliš se na něco upínáte

Výklad snu: V běžném životě se upínáte k některé konkrétní věci či osobě, ke které vzhlížíte či jiným způsobem vnímáte její krásu (obdivujete). Květiny všeobecně symbolizují krásu, mír, lásku a touhu. V krajních případech můžeme hovořit až o posedlosti.


Zúčastněte se diskuse, která se vztahujete k tomuto heslu na konci stránky a ptejte se na jakékoliv dotazy, rady či upřesnění výkladu.


Hod kyticí ve snu

(hod pugetem, hod svatební kyticí, svatební kytice)
Shrnutí: Dospění

Je symbolem vyspělosti a zralosti. Jak je již zmíněno u [květiny] jsou obrazem lásky, míru, ale také zahleděnosti a péče. Hod kyticí symbolizuje to, že jste v životě šťastni a více již nepotřebujete - hod kyticí je jakýmsi předáním štafety, aby i ostatní nalezli své štěstí.


Kytice ve snu

(puget)
Shrnutí: Radost ze života

Svazek květin představuje radosti vašeho života. Každá jedna květina z této kytice představuje jednu konkrétní představu (radost), která aktuálně pozitivně hýbe vaším životem. Velikost kytice přímo odráží velikosti vaší radosti.


Růže ve snu

Shrnutí: Láska

Bez ohledu na to, zda jste růže věnovali nebo naopak dostali, jsou vždy spojeny s láskou k nějaké konkrétní osobě. Podle barvy růží můžeme hovořit o intenzitě citů (zamilovanosti) k dané osobě.

Červené růže - vášeň, láska, smyslnost
Modré růže - věrnost, oddanost, přátelství
Žluté (oranžové) růže - hravost, nevázanost, otevřenost
Bílé růže - čistota, nevinnost, opatrnost
Černé růže - smutek, ztráta, strach


Sázení květin ve snu

Shrnutí: Budete se o něco starat

Tyto sny bývají často spojeny s ženami po porodu, kdy se jim do života začleňují děti o které se právě starají a opatrují jako oko v hlavě. Právě tyto děti představují ve snu květiny o které se staráte, milujete a vnímáte jejich krásu.


Tulipány ve snu

Shrnutí: Pokuta

Tulipán ve snu znamená, že dostanete nějakou pokutu. Bude se asi jednat o rychlou jízdu. Takže se snažte být obezřetní a jezděte podle předpisů.


Zalévání květin ve snu

Shrnutí: Do života vstupují problémy

Voda většinou představuje problémy, které se otírají o váš život. Květina naopak vaši radost. Zalévání květin je tedy spojeno se strachem o něco, co je vám v životě blízké a máte na to vliv. Typicky může jít o výchovu dětí, kdy si nejste jisti, zda se k nim chováte jak byste měli a zda jim dáváte dostatek lásky.


Diskutovat o snu

Zde můžete diskutovat o tom, co se vám zdálo ve snu s ostatními návštěvníky. Vyjadřujte se, prosím, slušně a k tématu, jinak budou vaše komentáře smazány.


Právě přecházíme na nový systém komentářů. V dohledné době už zase budete moci tady u nás diskutovat o výkladech snů. Děkujeme za pochopení! :-)