Prohlížením těchto stránek souhlasíte s podmínkami a užíváním souborů cookies rozumím více informací

Online snář a výklad snů — kompletní průvodce říší snů.

Had

(hadi, hádě, háďata)
Shrnutí: Nastanou problémy

Výklad snu: Snít o jedovatém hadovi předznamenává příchod špatných událostí. Přeneseně lze uštknutí hadem chápat jako "otrávení" vašeho života. A nejen života, ale i vašich blízkých a přímého okolí. Dále had odráží slizké a klamavé chování, špatný vliv na okolí či dokonce složité životní události (problémy).

Celkově lze uštknutí hadem shrnout jako špatné zkušenosti, problémy, zásadní rozhodnutí, dilemata, životní nástrahy, zlé myšlenky a lidské chování.


Zúčastněte se diskuse, která se vztahujete k tomuto heslu na konci stránky a ptejte se na jakékoliv dotazy, rady či upřesnění výkladu.


Bílý had ve snu

(snít o bílem hadovi, vidět bílého hada, vidět bílé hady)
Shrnutí: Pozitivní myšlení

Pozitivní směr, myšlenka [která se vymkne kontrole], která nedává možnost volby. Věříte jí a budete se ji snažit naplnit [uskutečnit] za každou cenu. I za cenu obětí.


Bílý had s modrým jedem ve snu

(snít o bílem hadovi s modrým jedem)
Shrnutí: Ponesete následky

Sen o bílém hadovi, ve kterém koluje modrý jed, symbolizuje následky, které byly vyvolány na základě dobrého úmyslu (se kterým však byly spjaty určitá rizika).


Být škrcen hadem ve snu

Shrnutí: Pozor na svá slova

Chystáte se vyřknout něco, čeho byste mohli později litovat. Tato představa se vás snaží před tím ochránit. Přesněji řečeno - chce vám v tom zabránit.


Černý had ve snu

(vidět černé hady)
Shrnutí: Přijdou těžké chvíle

Jakékoliv sny o černých hadech nevěstí nic dobrého. Had v tomto případě symbolizuje životní překážky, kterým se postavíte a kterým budete muset čelit.


Had světlé barvy ve snu

(žlutozelený had, zelený had, kropenatý had, tečkovaný had, pruhovaný had)
Shrnutí: Bojíte se neznáma

Strach z nedosažitelného. Bojíte se věcí, které byste chtěli sami mít, ale nemůžete. Proto závidíte lidem okolo a šlapete po jejich štěstí - za každou cenu - lhaním, pomlouváním, kradením...


Jezdit na hadovi ve snu

(jet na hřbetě hada, na jeho zádech)
Shrnutí: Na co sáhnete, to pokazíte

Všechno se vám bude bortit pod rukami. Nic nepůjde tak jak byste si přáli a všechno to, do čeho se pustíte nebo na čem děláte, bude mít sestupnou tendenci.


Modrý had ve snu

(snít o modrém hadovi, snít o modrých hadech)
Shrnutí: Létáte v oblacích

Představujete si [sníte o] nějaké osobě, předmětu nebo situaci, která nepřichází [vyhýbá se vám]. Jsou to nesplněné sny [okamžiky a touhy].


Snít o hadovi, který si vás nevšímá ve snu

Shrnutí: Bojíte se ztráty cenností

Bojíte se ze ztráty něčeho cenného. Ztráta však nepřichází a patrně ani nepřijde, ten strach vás ale ochromuje a nedovoluje se přes něj jen tak přenést. Stále na to musíte myslet.


Strach z uštknutí hadem ve snu

(hadí uštknutí)
Shrnutí: Stavíte se do pozice snadného terče

Zbytečně se stavíte do situace, nad kterou ztrácíte [nemáte] plnou kontrolu - protože vás ochromuje strach.


Tmavě hnědý had ve snu

(snít o tmavých hadech, tmavě hnědých hadech)
Shrnutí: Bojíte se ztráty cenností

Podobně, jako když se vám zdá o hadech, které si vás nevšímají, i v tomto případě jde o strach ze ztráty něčeho cenného.


Tmavě zelený had ve snu

(snít o tmavě zelených hadech)
Shrnutí: Nadřazujete se nad ostatní

Chcete být středem zájmů, své zájmy povyšujete nad zájmy ostatních. Existujete jenom vy - vše a všechny tomu podřizujete.


Uštknutí hadem ve snu

(být uštknut hadem, být pokousán hadem)
Shrnutí: Něco vás brzy zklame

Bojíte se ztráty [někoho/něčeho] a cítíte se deprimování vlivem špatných rozhodnutí a následků z toho plynoucích.


Vidět mrtvého hada ve snu

(snít o mrtvém hadovi, snít o mrtvých hadech)
Shrnutí: Budete čelit těžké životní situaci

Na jedné straně špatné znamení, protože budete muset čelit obtížné životní situaci. Na straně druhé lze hovořit o pozitivním znamení, protože se vám podaří danou situaci pokořit.


Diskutovat o snu

Zde můžete diskutovat o tom, co se vám zdálo ve snu s ostatními návštěvníky. Vyjadřujte se, prosím, slušně a k tématu, jinak budou vaše komentáře smazány.


Právě přecházíme na nový systém komentářů. V dohledné době už zase budete moci tady u nás diskutovat o výkladech snů. Děkujeme za pochopení! :-)