Prohlížením těchto stránek souhlasíte s podmínkami a užíváním souborů cookies rozumím více informací

Online snář a výklad snů — kompletní průvodce říší snů.

Dítě

Přeskočit na sen
(děti, děcko)
Shrnutí: Pečování o něco nebo někoho

Výklad snu: Dítě v tomto směru představuje různé okruhy vašeho života. Jsou to oblasti, které aktivně využíváte, pečujete o ně a také rozvíjíte. To, jakým způsobem o dané dítě pečujete přímo odráží i to, jak dobří v daném oboru jste.

Časté sny, kde si s dětmi neustále hrajete může poukazovat i na vaše dětinské chování. Rádi si hrajete a neberete problémy vážně. To neznamená, že byste je házeli za hlavu, ale jste bezprostřední, pohotoví a hraví.


Zúčastněte se diskuse, která se vztahujete k tomuto heslu na konci stránky a ptejte se na jakékoliv dotazy, rady či upřesnění výkladu.


Mrtvé dítě ve snu

(umírající děti)
Shrnutí: Zažehnání rozvíjejícího se problému

Vidět mrtvé děti (nebo jedno dítě) ve snu poukazuje na nějaký problém, který se vám povedlo zažehnat. Jednalo se o problém, který byl zatím jen v zárodku. Rozvíjel se, ale nestihl se plně rozvinou.

Také to může znamenat, že jste přestali s nějakou činností, která vás nějakým způsobem rozvíjela. Mohlo jít např. o cvičení, kterého jste zanechali nebo cokoliv jiného. Podobný výklad naleznete u výkladu [umírající dítě].


Nalezené dítě ve snu

Shrnutí: Vyřešený problém není vyřešeným

Nalézt dítě značí o přesném opaku výkladu o [ztrátě dítěte]. Jedná se o znovunalezení starých zvyků, kterých jste se museli vlivem nepředvídatelných životních situací vzdát. Může to znamenat, že se opět realizujete ve směrech, ve kterých jste dříve působili. Třeba i jako děti.


Puberťák ve snu

(puberťačka, náctiletý, náctiletá, puberťáci)
Shrnutí: Něco vám vstoupí do života dříve než jste si mysleli

Sny o puberťácích poukazují na nějaké příchozí události, které vám vstupují do života dříve, než jste si naplánovali (nebo než jste si původně přáli). Je to taková zkouška vašich znalostí a dovedností.

Příkladem může být například záliba v hraní fotbalu. Tomu se již nějakou dobu věnujete, zdokonalujete se v něm a náhle jste se dozvěděli, že má přijít váš první zápas, který jste vůbec nečekali. Respektive věděli jste, že přijde, ale čekali jste jej později.


Ztráta dítěte ve snu

Shrnutí: Něco vám uniká

Ztracené dítě ve vás vzbuzuje dojem, že vám něco uniklo. Nějaká životní příležitost vám unikla mezi prsty. Často může jít o snovou pracovní nabídku, kterou jste přehlédli kvůli řešení jiných - dílčích - problémů.


Diskutovat o snu

Zde můžete diskutovat o tom, co se vám zdálo ve snu s ostatními návštěvníky. Vyjadřujte se, prosím, slušně a k tématu, jinak budou vaše komentáře smazány.


Právě přecházíme na nový systém komentářů. V dohledné době už zase budete moci tady u nás diskutovat o výkladech snů. Děkujeme za pochopení! :-)